NHL 2014/2015

Pro psaní příspěvků do diskuze je nutné se přihlásit
shaacul napsal

Musíš počítat s tím že kromě Obamy a jeho federálního daňového systému existují ještě daně lokální. Zrovna v tom New Yorku jsou vysoké. Jinde jsou ale i nulové. Avery si vydělal dost, pokud se nepletu měl jednu smlouvu na 4x4. Ale on tam ukazuje že průměrný život hráče v NHL je 5 let, průměrný plat 2,6 (to asi bylo když hrál on) a z toho vychází.
Upozorňuje na možný problém, mimochodem v NFL je to velký problém, někde jsem četl že 60% hráčů NFL je do tří let po posledním kontraktu na mizině, v NHL je to naštěstí výjimečné (Jack Johnson nebo McCarty). Hodně hráčů taky svojí kariéru překlopí a zůstanou nějak s hokejem spojení (agent, trenér, managment, skaut...).
Podobně upozorňoval Carcillo na problém spojený s tím že skončíš kariéru a najednou nemají hráči, kteří byli zvyklí od mala na to že makají, co dělat a někdo z toho může mít deprese.

Neč napsal

Docela zajímavé čtení, ale podle mě to je hodně zjednodušené. Průměrná daň z příjmu v USA pro 0,1% nejbohatších co jsem se koukal je 36%. Dobrá, jsou státy, kde je to víc, navíc si něco hráč zaplatí na zdravotní a sociální, pokud chce. I tak bych ale řekl, že to nepůjde výrazně přes 40%. Manažer si podle toho co píše vezme cca 25%, tady ale taky pochybuju, že to bude 25% u každého. Ty lepší hráči podle mě budou mít u manažerů menší procenta. Escrow, NHLPA, výdaje, dobře, ale stejně nechápu, jak došel z 13,2M na 660 000. To je 5%, což je blbost. Podle mě zbytečně dělá z hráčů chudáky...

Mirek napsal

Ryan Johansen napsal na Twitteru, že ho stejně nechtěli, tak to mě pobavil. Rangers už jsou prý out a Reilly si teď chce ještě promluvit s některými trenéry těch čtyř týmů. Smlouvu dostane všude stejnou. Bylo by fajn ho tu mít, na MS vypadal ok, ale Chicago pro další sezonu určitě počítá s TVR, možná i s Johnsem nebo Rundbladem, nejsem si jistej, jestli je pro dalšího nováčka místo. Nejvíc prostoru dostane asi v tom Pittsburghu…

Mirek napsal

Spencer Abbott, útočník, který posílil Rockford během sezony z Toronta, sice na jaře tvrdil, že se chce pokusit získat někde šanci na NHL a s týmem smlouvu neprodlouží, jenže v úterý uzavřel roční kontrakt s Frölundou. U IceHogs se mu dařilo, v sezoně 12+9 v 19 utkáních, playoff 3+3 v 8 duelech.

„Je to pro mě dobrá příležitost, o Frölundě jsem slyšel spoustu pěkných věcí a na Evropu jsem připravený. Viktor [Svedberg] město i klub chválil. Měl jsem nějaké možnosti, ale myslím, že mi švédská liga bude sedět a chtěl jsem hrát v týmu, který má nejvyšší ambice,“ řekl Abbott pro klubový web Indians.