Léto 2021

Pro psaní příspěvků do diskuze je nutné se přihlásit
Avatar: shaacul
shaacul napsal

Tomkins (letos 4 brankář pod smlouvou, hrál v AHL) podepsal s Frolundou.

Avatar: Mirek
Mirek napsal

Calgary porazilo v posledním utkání Vancouver a to znamená, že na draftu teď mají Blackhawks 11. příčku. V prvním kole to ještě může změnit loterie, v těch dalších si ale Chicago o jedno místo polepšilo tak jako tak.

Avatar: Mirek
Mirek napsal

Pokud by z toho chtěl něco vytřískat, tak si řekne o víc peněz. Je to divný. O tom asistentovi se píše v článku na iDNESu, ale jinde jsem četl, že o tom mluvil s tehdejším mentálním koučem Hawks, který se k tomu teď už nechce vyjadřovat, protože je v důchodu a má to na háku. Což dává větší smysl než že by šel za asistentem trenéra. Žaluje klub za to, že to zametli pod koberec = že hráče tlačili (= ten mentální kouč), aby to neeskaloval, že si za to může sám, že to vyprovokoval on, že se nic nelegálního nestalo. Zároveň někde píšou, že se něco dělo už na začátku sezony, ale jinak se mluví až o tom květnu 2010. Ten videokouč už pak nikde tři roky nevydržel, v Chicagu (zřejmě) 2010 skončil, pak byl s USA na MS18, sezonu na universitě Miami-Ohio a souzený byl pak za jednání u nějakého dorosteneckého klubu, kde pomáhal v 2013 jako dobrovolník. Klub tohle hodí na bývalýho mentálního kouče, to je asi jasné.

A tady je vlastně celý text trestního oznámení: https://cdn.vox-cdn.com/uploads/chorus_asset/file/22513065/John_Doe_Blackhawks_lawsuit.pdf

Zajímavý je bod I.5, kde se píše, že Blackhawks už předtím věděli, že videokouč sexuálně obtěžoval jiného hráče (!).

Avatar: shaacul
shaacul napsal

@proč až teď - v tom anglickém článku, na který jsem nechal odkaz, se píše, že se až v roce 2019 dozvěděl, že byl ten videorozhodčí za podobnou věc později odsouzen a až pak to začal řešit.
Pokud na poprvé, jak sám říká o tom dal vědět, ale nedostal žádnou zpětnou vazbu, tak byl asi raději zticha.
Taky mě ty peníze přijdou dost nízký, hráči berou mnohem víc, zvlášt jestli má pocit že mu to pokazilo další kariéru. Kdyby mu šlo o prachy, řekne že přišel o milióny a bude to hrát na mimosoudní vyrovnání.

Avatar: Neč
Neč napsal

Jasný, je to věc názoru, mě ale jako první stejně napadlo ta otázka kdo to je a co tím sleduje.... Souhlasím s tím, že se to mělo řešit ze všech stran jinak a dřív. Proč se to řeší až teď po deseti letech a proč žaluje klub, pokud ho to poškodilo jak tvrdí, tak by měl snad soudit pachatele ne? Sice taky nechápu, jak tam ten videokouč mohl vydržet tři další roky, pokud se to událo vícero hráčům, mělo to mít i písemnou formu, takže by měly být i prokazatelné důkazy. Na druhou stranu mi přijde nestandartní, že šel za jedním z asistentů a nijak to neeskaloval, přecijen ten asistent byl kolega dotyčného, nikoliv jeho vedoucí, takže z jeho pozice to bylo dost složité k vyřešení.

Pravdu samozřejmě neznám, taky to mohlo být tak, že si to dotyčný po letech přibarvil, když zjistil, že videokouč je nyní označen jako úchyl a chce z toho něco vytřískat. Těžko říct, jak říkáš, nejlepší by bylo, kdyby se šlo s pravdou ven, což se předpokládám nestane.

Avatar: Mirek
Mirek napsal

Mám sice podobné otázky (proč až teď, proč nežaluje konkrétního viníka (je nebo není to promlčené?), proč jen 150000 USD), ale „souzení každýho za cokoliv co se přihodilo“?? První věc, která snad člověka napadne, není to, kdo to je a co tím sleduje, ale jak je sakra možný, že se videotrenér takhle chová a jiným lidem v klubu to nepřipadá jako problém? Nehledě na to, že kdyby se to řešilo už tehdy, mohlo se předejít tomu, aby páchal podobný skutky i později a byl za ně souzený až tehdy. Ale jasně, to jsou jen kdyby. A snad se ukáže, co je na tom všem pravdy.

Avatar: Neč
Neč napsal

Teďka koukám, že už to tu včera nakousnul shaacul :)

Avatar: Neč
Neč napsal

V sezoně 2009-2010 byly v kádru američani Byfuglien, Burish, Dowell, Kane a Skille. Kane ještě hraje, Burish s Hawks dál spolupracuje, Byfuglien by to asi s tím co v kariéře vydělal neměl zapotřebí se soudit o drobný. Takže bych to asi odhadl na Jaka Dowella.

Avatar: Neč
Neč napsal

https://www.idnes.cz/hokej/nhl/chicago-blackhawks-sexualni-utok-obvineni.A210514_123220_nhl_bobo

No to by mě zajímalo o koho teda šlo :) Z kádru Ameriky byl ve Vancouveru akorát Kane, ale o něj se předpokládám určitě jednat nebude :)

Jinak tyhlety vzpomínky na zničenej život, který se událi před deseti lety... Navíc proč nežaluje toho kdo mu újmu způsobil, ale toho kdo ho zaměstnával... Moc těmhle moderním trendů, souzení každýho za cokoliv co se přihodilo nerozumím.

Avatar: shaacul
shaacul napsal

Calgary čekají ještě 3 zápasy. Pokud aspoň jeden vyhraje a získají alespoň 4 body tak přeskoží Hawks v pořadí na draftu. V tuhle chvíli by Hawks vybírali jako 12.

Avatar: shaacul
shaacul napsal

@Söderblom - první rok co se prosadil do týmu Skelleftea. Působil jako dobrá dvojka, s jedničkou Lindvallem (30 let) si rozdělili odchytané zápasy 31 na 22. Takže do NHL to asi hned nebude, spíž asi začne jako dvojka v Rockfordu a pak se uvidí.

Avatar: shaacul
shaacul napsal

Bývalý hráč Hawks (byl součástí SC týmu v roce 2010) žaluje Hawks kvůli údajnému obtěžování od tehdejšího videotrenéra. Ten s Hawks už nepracuje a je od roku 2013 veden jako sexuální agresor. Hráč neznámí, údajně mu to mělo zničit kariéru, tipnul bych Hendryho?

Zdroj - https://www.wbez.org/stories/a-chicago-blackhawks-player-from-the-2010-championship-team-is-accusing-a-coach-of-sexual-assault/8dd7e951-c039-4572-9fb1-f3f099f86371?utm_campaign=Web-Share&utm_medium=referral&utm_source=twitter

Avatar: shaacul
shaacul napsal

Hawks podepsali švédského brankáře Arvida Soderbloma. 21 let, druhý nejlepší brankář v % v lošké sezoně ve Švédsku. Dvouletá nováčkovská smlouva.

Avatar: shaacul
shaacul napsal

Říkám si jestli by nemohly mít Rangers zájem o Zadorova. Podle všeho budou chtít být silnější a tvdrší (chce to majitel a vyhodil ty kdo byli proti tomu), a ono moc tipově podobných hráčů není.

Avatar: shaacul
shaacul napsal

@Toews - Bowman ve výstupových rozhovorech zopakoval, řekněme mírný optimizmus že Toews bude na podzim hrát. Rozhodně to neznělo jako jistota.