• 16. 7. 2013 | Vyměněn do Los Angeles
  • 4. 1. 2014 | Vyměněn do NY Rangers
  • 4. 10. 2014 | Podpis smlouvy s Blackhawks na 1 rok

Profesionální kariéra

Ve vstupním draftu NHL v roce 2003 si ho vybral Pittsburgh ve 3. kole (celkově jako 73. hráče).

Sezona 2005–2006

Mezi profesionály vstoupil v sezoně 2005-06, kterou strávil skoro celou v AHL a 6 utkání přidal v ECHL. V 51 utkáních nasbíral 24 bodů (11+13) a 311 TM. Stal se tak nejtrestanějším nováčkem AHL a 4. nejtrestanějším hráčem celkově.

Sezona 2006–2007

Další sezonu zahájil také v AHL ve Wilkes-Barre/Scranton, kde odehrál 52 utkání, než byl vyměněn 27. února 2007 do Phoenixu společně se 3. kolem draftu 2008 za Georgese Laraquea. Po výměně nastoupil 3. března 2007 proti Columbusu ke svému prvnímu utkání v NHL. Svůj první bod a gól zaznamenal 10. března v utkání proti Chicagu, když překonal Khabibulina. Celkem v sezoně odehrál za Phoenix 18 utkání, ve kterých nasbíral 74 trestných minut a také 7 bodů (4+3).

Sezona 2007–2008

V této sezoně strávil většinu času v týmu Coyotes, ale zranění jej omezily pouze na 57 utkání. I přes to si vytvořil osobní maxima v počtu gólů (13), asistencí (11), bodů (24) a trestných minut (324), která dosud nepřekonal. Jeho 324 TM bylo nejvíce v celé NHL, zároveň tak vytvořil nový rekord Phoenixu v počtu TM za sezonu. V utkání 3. listopadu 2007 proti Anaheimu dokázal nasbírat 34 TM (osobní rekord), vysloužil si vyloučení za 2 bitky (2x5), sekání, napadení a 2 osobní tresty (2x10). Jeho 13 branek bylo 9. nejlepším výkonem mezi nováčky NHL.

Sezona 2008–2009

Podruhé v řadě byl nejtrestanějším hráčem celé NHL, tentokrát mu na to stačilo 254 TM. Během sezony byl 22x vyloučen na 5 minut za bitku (osobní rekord). Sezonu zahájil v Phoenixu, ale při uzávěrce přestupů 4. března 2009 byl vyměněn do Philadelphie za Scottieho Upshalla a 2. kolo draftu 2011. Ještě v dresu Phoenixu odehrál 100. zápas v NHL - 11. prosince 2008 proti Minnesotě. Ještě předtím byl byl suspendován na 2 zápasy.

Sezona 2009–2010

Nastoupil k 76 utkáním a nasbíral 207 TM a 22 bodů (12+10). Byl nejtrestanějším hráčem Flyers, 4. celkově v NHL. Tým vedl i v počtu hitů (197). Během sezony byl dvakrát suspendován (na 4 a na 2 zápasy). Byl prvním hráčem v historii novodobých zápasů pod otevřeným nebem (Winter Classic), který byl vyloučen na 5 minut za bitku (popral se s Shawnem Thorntonem z Bostonu). V Edmontonu odehrál 3. února 2010 svůj 200. zápas v NHL. V playoff nasbíral 6 bodů a 34 TM v 17 utkáních a pomohl Philadelphii dokráčet až do finále Stanley Cupu, kde ovšem bylo lepší Chicago.

Sezona 2010–2011

Již v přípravném kempu sváděl tvrdý boj o místo v sestavě. Oproti předcházející sezoně dostával mnohem méně prostoru na ledě a dokonce často vysedával na tribuně. Na 12 zápasů ho vyřadilo zranění levého kolena. Celkem odehrál 57 utkání v nichž nasbíral jen 6 bodů (4+2) a 127 TM. I přesto se dělil o 2. místo v počtu trestných minut v týmu. V playoff odehrál všech 11 utkání Flyers, kteří vypadli ve 2. kole. Nasbíral 30 TM a 3 bodů (2+1) a byl nejtrestanějším hráčem Flyers. Ve 4. utkání série 2. kole s Bostonem v přestávce mezi 1. a 2. třetinou předvedl agresivní a nepřípustné chování vůči rozhodčím za což byl následně suspendován na 2 zápasy v sezoně 2011-12. Po sezoně se měl stát chráněným volným hráčem, ale Philadelphia se rozhodla mu nenabídnout kvalifikační nabídku, která by musela mít hodnotu cca 1,18 milionu dolarů a tak se stal Carcillo volným hráčem. Hned 1. července podepsal roční smlouvu s Blackhawks s cap hitem 775 tisíc dolarů.

Sezona 2011–2012

Za Blackhawks poprvé nastoupil ve 3. utkání sezony, když si odpykal trest z předchozí sezony. Ze začátku sezony byl zařazen do 2. formace Blackhawks a celkem se mu dařilo. Na konci října byl opět suspendován na 2 zápasy. Krátce po návratu do sestavy pak v zápase proti Vancouveru 6. listopadu 2011 zaznamenal 1000. trestnou minutu v NHL (v utkání jich posbíral celkem 21). Na konci listopadu, 23. listopadu v San Jose, odehrál 300. zápas v NHL. Poslední utkání sezony odehrál 2. ledna 2012, kdy se při faulu na Gilberta z Edmontonu zranil a musel podstoupit operaci levého kolena. Navíc byl za svůj zákrok potrestán zákazem startu v 7 utkáních. Celkem tedy odehrál v sezoně jen 28 utkání a nasbíral 11 bodů (2+9) a 82 TM. I přes nízký počet utkání byl 2. nejtrestanějším hráčem Blackhawks. Blackhawks o jeho další služby projevili zájem a 11. března 2012 se obě strany dohodly na prodloužení smlouvy o 2 roky s cap hitem 825 tisíc dolarů.

Sezona 2012–2013

Během výluky nikde nehrál. Po jejím skončení stihl odehrát jeden zápas a na měsíc ho vyřadilo zranění. Do konce základní části pak celkem odehrál 23 zápasů se 3 body (2+1) a pouhými 11 TM. Změnil tak velmi svůj styl, kdy se více soustředil na hokej, než na sbírání trestných minut. V playoff se do sestavy Blackhawks vešel pouze 4x, ale i tak se mohl na konci radovat ze Stanley Cupu.

Sezona 2013–2014

Ani ne měsíc po zisku Stanley Cupu ho Blackhawks 16. července 2013 vyměnili za podmíněnou volbu draftu 2015 do Los Angeles. Za Kings odehrál 26 zápasů a 4. ledna 2014 byl vyměněn do New York Rangres, kde sezonu dohrál. Celkem za oba týmy odehrál 57 zápasů a nasbíral 100 TM a také 5 bodů (4+1). V playoff odehrál za Rangers 8 zápasů v nichž nastřílel 2 góly. Ve 3. kole proti Montrealu fyzicky napadl čárového rozhodčího, když jej odváděl na trestnou lavici. Za tento incident byl automaticky suspendován na 10 zápasů, ale trest mu byl na základě odvolání snížen na 6 zápasů, ale do finále proti svému bývalému týmu již nezasáhl.

Sezona 2014–2015

Jako volný hráč podepsal 4. září 2014 zkušební smlouvu s Pittsburgem, kde si chtěl vybojovat novou smlouvu pro celou sezonu. Nakonec byl ale 2. října z kempu Penguins propuštěn a 3. října jej pozvali na zkoušku do kempu Blackhawks a v zápětí s ním i podepsali roční smlouvu s příjmem 550 tisíc dolarů.

Reprezentační kariéra

Kanadu poprvé reprezentoval v roce 2003 na MS hráčů do 18 let v Rusku, kde se podílel 4 body a 33 TM (byl nejtrestanějším hráčem Kanady) v 7 utkáních na zisku mistrovského titulu. V týmu se sešel s Brentem Seabrookem.

Juniorská kariéra

Než odešel hrát do OHL strávil sezonu 2001-02 v Miltonu v OPJHL, kde nasbíral 31 bodů (15+16) a 162 TM v 47 utkáních. V sezoně 2002-03 jako nováček v OHL nasbíral za Sarnii v 68 utkáních 66 bodů (29+37) a přidal 157 TM. Byl 4. v produktivitě týmu a po sezoně byl zařazen do 2. All-Star týmu nováčků OHL. O rok později nasbíral 59 bodů (30+29) a 148 TM. Byl 2. nejlepším střelcem týmu a 4. v kanadském bodování klubu. I sezonu 2004-05 zahájil v Sarnii v OHL, ale po 12 utkáních byl vyměněn do Mississaugy, kde odehrál dalších 20 utkání. Celkem během 3 sezon v OHL odehrál 161 zápasů a nasbíral 152 bodů (69+83) a 420 trestných minut.

Charakteristika

(2011) Carcillo je typem hráče, které ho spoluhráči mají rádi, ale soupeři ho nenávidí. Používá všech dovolených a někdy i nedovolených prostředků k tomu, aby vyvedl protihráče z míry. Kromě ostrého jazyku umí předvést i pořádnou bitku nebo tvrdý hit. Pokud se soustředí na hokej umí podat solidní výkon jak v útoku, tak i při bránění. Často sbírá zbytečná vyloučení a již několikrát byl suspendován za nečistou hru.