• 10. 10. 2017 | 400. zápas v NHL
  • 3. 5. 2018 | Vyměněn do Arizony
  • 12. 7. 2018 | Vyměněn do Chicaga

Profesionální kariéra

V ročníku 2008–2009 stihl 15 utkání v Elitserien, celkem zaznamenal 4 body (2+2) a 2 trestné minuty.

Sezona 2009–2010

Blackhawks si ho vybrali v 5. kole, celkově jako 149. hráče Draftu NHL 2009. Následující celou sezonu strávil již mezi dospělými a zahájil jí velmi dobře, když v úvodních 13 utkáních nasbíral 16 bodů (5+11). Část sezony musel vynechat kvůli zranění a tak celkem v základní části Elitserien odehrál 38 utkání a nasbíral 31 bodů (11+20). Dělil se o 2. místo v klubové produktivitě a byl nejproduktivnější v Elitserien z hráčů juniorského věku. Byl nominován na nováčka roku. V playoff pomohl 10 body v 16 utkáních týmu až do finále, ale Djurgardens nestačil na HV71.

Sezona 2010–2011

16. června 2010 podepsal smlouvu s Blackhawks a v červenci se zúčastnil kempu nadějí Blackhawks, kde patřil k nejlepším hráčům. Ačkoliv si Blackhawks přáli, aby zůstal za mořem, nakonec se po dohodě vrátil zpět do Švédska. V dresu Djurgardens odehrál 52 utkání a nasbíral 35 bodů (6+29), což z něj udělalo nejproduktivnějšího hráče týmu. V playoff nastoupil jen ke 3 utkáním ze 7 kvůli zranění a jeho tým vypadl v 1. kole. Krátce na to jej povolali Blackhawks za oceán, kde potřebovali nahradit zraněného Bollanda. K prvnímu utkání NHL nastoupil proti Floridě 23. března 2011. Pak přidal dalších 6 utkání základní části, ale v nebodoval. V playoff pak odehrál dalších 5 utkání a přidal 1 asistenci.

Sezona 2011–2012

V 5 zápasech v přípravě na sezonu nezískal ani bod, ale přesto si místo v týmu Blackhawks vybojoval. První gól v NHL zaznamenal 29. října proti Columbusu, když překonal brankáře Yorka. Celkem v nováčkovské sezoně nastřílel 9 branek a celkem nasbíral 26 bodů v 71 utkáních (o zbylá ho připravilo zranění). Mezi nováčky v NHL byl na 8. místě v +/- statistice s + 11 body a ve vyhraných vhazováních byl dokonce 4. (v Západní konferenci nejlepší) s 284 vyhranými vhazováními. V playoff v 6 zápasech proti Phoenixu nebodoval a Chicago vypadlo v prvním kole. Jeho -4 body v +/- statistice byl nejhorší výkon v týmu Blackhawks.

Sezona 2012–2013

Kvůli výluce zahájil sezonu v Rockfordu, kde odehrál 34 zápasů s 22 body (8+14). Po skončení výluky se přesunul do Chicaga, kde hrál na pozici 4. centra a společně s Frolíkem vytvořili elitní dvojici útočníků na oslabení. Jejich zásluhou Blackhawks dokázali přestát většinu svých vyloučení bez inkasovaného gólu a jejich důležitost se ukázala především v playoff. V základní části nasbíral 13 bodů (4+9) v 47 zápasech a v Detroitu odehrál 13. března 2013 svůj 100. zápas v NHL. Na cestě Blackhawks za Stanley Cupem nasbíral pak 5 bodů (3+2) v 23 zápasech. Během letní přestávky se 12. července 2013 domluvil s Blackhawks na prodloužení smlouvy o 2 roky s ročním cap hitem 1,325 milionu dolarů.

Sezona 2013–2014

Opět většinu sezony odehrál jako 4. centr Blackhawks a rovněž byl hlavní postavou Blackhawks při hře v oslabení. Nasbíral 28 bodů (8+20) v 81 zápasech, kromě gólů vše jeho osobní maxima. Oproti předchozí sezoně se velmi zlepšil ve vhazování, když vyhrál 56,7% vhazování, což byl 7. nejlepší výkon v NHL. V Ottawě odehrál 28. března 2014 svůj 200. zápas v NHL. V playoff přidal při cestě Blackhawks do finále konference 4 body (1+3) v 19 zápasech. Měl nejvyšší úspěšnost na vhazování z hráčů Blackhawks (54,7%).

Sezona 2014–2015

Pokračoval v dobrých defenzivních výkonech z předchozí sezony. Odehrál nejvíce minut v oslabení z útočníků Blackhawks (180 minut). Byl 2. v týmu v úspěšnosti na vhazování (53,3%). V 81 zápasech nasbíral 17 bodů (7+10). V playoff odehrál všech 23 zápasů, ve kterých si připsal 4 body. Rozhodl gólem 2. utkání finále konference proti Anaheimu ve 3. prodloužení, nejdelší zápas playoff v historii Blackhawks (116:12). Opět odehrál nejvíce času v oslabení z hráčů Blackhawks (52:15), zároveň to byl 2. nejlepší výkon v lize. Nakonec se mohl radovat ze svého druhého Stanley Cupu. Po sezoně mu skončila smlouva a kvůli problémům Blackhawks s platovým stropem čekal na novou smlouvu až do září. Aby vyšel Blackhawks vstříc, uzavřel pouze roční smlouvu za 1,5 milionu dolarů, ačkoliv si přál uzavřít víceletou smlouvu.

Sezona 2015–2016

V této sezoně nevstřelil gól a ve 41 zápasech si připsal jen 4 asistence. Kvůli zranění levého zápěstí musel vynechat polovinu utkání (od 18. 12. 2015 do 25. 3. 2016). I přes tuto absenci byl 3. v týmu v počtu vyhraných vhazování (233). Proti St. Louis odehrál 4. listopadu 2015 svůj 300. zápas v NHL. Krátce před návratem po zranění prodloužil s Blackhawks 8. března 2016 smlouvu o 3 roky s cap hitem 3,083 milionu dolarů. V 7 utkáních 1. kola playoff proti St. Louis si připsal 1 asistenci.

Sezona 2016–2017

V této sezoně se jeho produktivita zlepšila, když nasbíral 17 bodů (5+12) v 70 zápasech. Kvůli zranění vynechal v lednu 11 utkání. Vedl všechny útočníky Blackhawks v času stráveném na ledě v oslabení (v průměru 2:13 za zápas). Druhý v týmu byl pak v úspěšnosti na vhazování (49,1%). V zápase 19. února 2017 v Buffalu zaznamenal svůj 100. bod v NHL. V playoff si pak připsal 1 asistenci při hladkém vyřazení v 1. kole od Nashvillu.

Sezona 2017–2018

Před rozšiřovacím draftem se spekulovalo, že si Vegas vybere právě jeho, ale nakonec si od Chicaga vybrali obránce van Riemsdyka. Do Vegas ale nakonec putoval 2. července 2017 za budoucí vyrovnání, ale Golden Knights ho obratem 4. července vyměnili do Caroliny za 5. kolo draftu NHL 2018. Sezona v novém působišti nevyšla podle představ, když odehrál za Hurricanes 48 zápasů a připsal si 6 bodů (1+5). Zápas 10. října 2017 proti Columbusu byl jeho 400. zápasem v NHL. Na začátku února jej Carolina zapsala na listinu volných hráčů, ale žádný tým si jej nevybral a tak zbytek sezony dohrál v AHL, kde v 19 utkáních za Charlotte nasbíral 8 bodů (4+4). V NHL v této sezoně měl úspěšnost vhazování 55,4%. Po sezoně byl 3. května 2008 vyměněn s 3. kolem draftu NHL 2018 do Arizony za útočníka Jordana Martinooka a 4. kolo draftu NHL 2018. Po této výměně proběhla médii zpráva, že uplynulou sezonu měl problémy s kýlou, jejíž operaci po sezoně postoupil a do další sezony by měl být v pořádku.

Sezona 2018–2019

Za Arizonu ovšem stejně jako za Las Vegas nenastoupil ani k jednomu zápasu, protože jej Coyotes poslali do Chicaga společně s MacKenziem Entwistlem, Jordanem Malettou, Andrew Campbellem a 5. kolem draftu NHL 2019 za Mariána Hossu, Vinnieho Hinostrozu, Jordana Oesterleho a 3. kolo draftu NHL 2019.

Reprezentační kariéra

V únoru 2009 se zúčastnil turnaje 5 národů ve Finsku. V prvním utkání pak vstřelil obě branky Švédů při výhře nad ČR 2:0. Ve 4 zápasech si připsal celkem 3 body (2+1). Na Mistrovství světa juniorů 2010 pomohl 6 asistencemi Švédům k bronzovým medailím. O rok později již mezi dospělými pomohl 3 body (2+1) v 9 zápasech Švédsku ke stříbrným medailím. S 10 trestnými minutami se dělil o 1. místo v této kategorii v týmu. O rok později nasbíral dokonce 5 bodů (3+2) v 8 zápasech, ale ve čtvrtfinále vypadlo Švédsko s Českem. V roce 2014 reprezentoval Švédsko na ZOH v Sochi, kde sice v 6 zápasech nenasbíral ani bod, ale odvezl si stříbrnou medaili. V roce 2016 reprezentoval Švédsko na Světovém poháru. V roce 2017 mohl po rychlém vyřazení z playoff je na Mistrovství světa, kde se Švédskem získal mistrovský titul, ke kterému přispěl 3 asistencemi.

Juniorská kariéra

V sezoně 2008–2009 odehrál za juniorský tým Djurgardenu 34 utkání, ve kterých vsítil 9 branek a na 30 dalších se podílel asistencí. Vyloučen byl na 22 minut. V mužstvu zastával funkci kapitána.

Charakteristika

(2018) Krüger je šikovný hráč, který se postupem času vyprofiloval v excelentního defenzivního centra. Dobře čte hru a hraje jednoduše. Vyniká rovněž při hře v oslabení. Ofenzivně týmu ovšem často nepřispívá a má časté problémy se zdravím.

Zajímavosti

(2018) V závěrečném hodnocení CSS zaujal 56. místo mezi evropskými hokejisty. Se svou přítelkyní tráví letní pauzu ve Stockholmu, kde pořádá letní hokejovou školu. Jeho oblíbeným hráčem v dětství byl Peter Forsberg. Kromě hokeje si rád zahraje i fotbal a jeho nejoblíbenějším sportovcem je fotbalista Zlatan Ibrahimovič. Na dovolenou rád jezdí do Řecka.