• 2015 | Zisk Campbell Trophy s Blackhawks
  • 2015 | Zisk Stanley Cupu s Blackhawks
  • 11. 9. 2015 | Prodloužení smlouvy s Blackhawks o 1 rok

Profesionální kariéra

V ročníku 2008–2009 stihl 15 utkání v Elitserien, celkem zaznamenal 4 body (2+2) a 2 trestné minuty.

Sezona 2009–2010

Blackhawks si ho vybrali v 5. kole, celkově jako 149. hráče Draftu NHL 2009. Následující celou sezonu strávil již mezi dospělými a zahájil jí velmi dobře, když v úvodních 13 utkáních nasbíral 16 bodů (5+11). Část sezony musel vynechat kvůli zranění a tak celkem v základní části Elitserien odehrál 38 utkání a nasbíral 31 bodů (11+20). Dělil se o 2. místo v klubové produktivitě a byl nejproduktivnější v Elitserien z hráčů juniorského věku. Byl nominován na nováčka roku. V playoff pomohl 10 body v 16 utkáních týmu až do finále, ale Djurgardens nestačil na HV71.

Sezona 2010–2011

16. června 2010 podepsal smlouvu s Blackhawks a v červenci se zúčastnil kempu nadějí Blackhawks, kde patřil k nejlepším hráčům. Ačkoliv si Blackhawks přáli, aby zůstal za mořem, nakonec se po dohodě vrátil zpět do Švédska. V dresu Djurgardens odehrál 52 utkání a nasbíral 35 bodů (6+29), což z něj udělalo nejproduktivnějšího hráče týmu. V playoff nastoupil jen ke 3 utkáním ze 7 kvůli zranění a jeho tým vypadl v 1. kole. Krátce na to jej povolali Blackhawks za oceán, kde potřebovali nahradit zraněného Bollanda. K prvnímu utkání NHL nastoupil proti Floridě 23. března 2011. Pak přidal dalších 6 utkání základní části, ale v nebodoval. V playoff pak odehrál dalších 5 utkání a přidal 1 asistenci.

Sezona 2011–2012

V 5 zápasech v přípravě na sezonu nezískal ani bod, ale přesto si místo v týmu Blackhawks vybojoval. První gól v NHL zaznamenal 29. října proti Columbusu, když překonal brankáře Yorka. Celkem v nováčkovské sezoně nastřílel 9 branek a celkem nasbíral 26 bodů v 71 utkáních (o zbylá ho připravilo zranění). Mezi nováčky v NHL byl na 8. místě v +/- statistice s + 11 body a ve vyhraných vhazováních byl dokonce 4. (v Západní konferenci nejlepší) s 284 vyhranými vhazováními. V playoff v 6 zápasech proti Phoenixu nebodoval a Chicago vypadlo v prvním kole. Jeho -4 body v +/- statistice byl nejhorší výkon v týmu Blackhawks.

Sezona 2012–2013

Kvůli výluce zahájil sezonu v Rockfordu, kde odehrál 34 zápasů s 22 body (8+14). Po skončení výluky se přesunul do Chicaga, kde hrál na pozici 4. centra a společně s Frolíkem vytvořili elitní dvojici útočníků na oslabení. Jejich zásluhou Blackhawks dokázali přestát většinu svých vyloučení bez inkasovaného gólu a jejich důležitost se ukázala především v playoff. V základní části nasbíral 13 bodů (4+9) v 47 zápasech a v Detroitu odehrál 13. března 2013 svůj 100. zápas v NHL. Na cestě Blackhawks za Stanley Cupem nasbíral pak 5 bodů (3+2) v 23 zápasech. Během letní přestávky se 12. července 2013 domluvil s Blackhawks na prodloužení smlouvy o 2 roky s ročním cap hitem 1,325 milionu dolarů.

Sezona 2013–2014

Opět většinu sezony odehrál jako 4. centr Blackhawks a rovněž byl hlavní postavou Blackhawks při hře v oslabení. Nasbíral 28 bodů (8+20) v 81 zápasech, kromě gólů vše jeho osobní maxima. Oproti předchozí sezoně se velmi zlepšil ve vhazování, když vyhrál 56,7% vhazování, což byl 7. nejlepší výkon v NHL. V Ottawě odehrál 28. března 2014 svůj 200. zápas v NHL. V playoff přidal při cestě Blackhawks do finále konference 4 body (1+3) v 19 zápasech. Měl nejvyšší úspěšnost na vhazování z hráčů Blackhawks (54,7%).

Sezona 2014–2015

Pokračoval v dobrých defenzivních výkonech z předchozí sezony. Odehrál nejvíce minut v oslabení z útočníků Blackhawks (180 minut). Byl 2. v týmu v úspěšnosti na vhazování (53,3%). V 81 zápasech nasbíral 17 bodů (7+10). V playoff odehrál všech 23 zápasů, ve kterých si připsal 4 body. Rozhodl gólem 2. utkání finále konference proti Anaheimu ve 3. prodloužení. Opět odehrál nejvíce času v oslabení z hráčů Blackhawks (52:15), zároveň to byl 2. nejlepší výkon v lize. Nakonec se mohl radovat ze svého druhého Stanley Cupu. Po sezoně mu skončila smlouva a kvůli problémům Blackhawks s platovým stropem čekal na novou smlouvu až do září. Aby vyšel Blackhawks vstříc, uzavřel pouze roční smlouvu za 1,5 milionu dolarů, ačkoliv si přál uzavřít víceletou smlouvu.

Reprezentační kariéra

V únoru 2009 se zúčastnil turnaje 5 národů ve Finsku. V prvním utkání pak vstřelil obě branky Švédů při výhře nad ČR 2:0. Ve 4 zápasech si připsal celkem 3 body (2+1). Na Mistrovství světa juniorů 2010 pomohl 6 asistencemi Švédům k bronzovým medailím. O rok později již mezi dospělými pomohl 3 body (2+1) v 9 zápasech Švédsku ke stříbrným medailím. S 10 trestnými minutami se dělil o 1. místo v této kategorii v týmu. O rok později nasbíral dokonce 5 bodů (3+2) v 8 zápasech, ale ve čtvrtfinále vypadlo Švédsko s Českem. V roce 2014 reprezentoval Švédsko na ZOH v Sochi, kde sice v 6 zápasech nenasbíral ani bod, ale odvezl si stříbrnou medaili.

Juniorská kariéra

V sezoně 2008–2009 odehrál za juniorský tým Djurgardenu 34 utkání, ve kterých vsítil 9 branek a na 30 dalších se podílel asistencí. Vyloučen byl na 22 minut. V mužstvu zastával funkci kapitána.

Charakteristika

(2009) Krüger je šikovný hráč, klasický tvůrce hry. Výborně rozehrává a má skvělý cit pro hru. V poslední sezoně zesílil, stále by však měl v tomto ohledu přidat. V obraně si odvede svou práci a patří mezi lídry.