Connor Bedard opět nováčkem měsíce a zahraje si Utkání hvězd
Útočník Connor Bedard získal letos podruhé ocenění pro nejlepšího nováčka měsíce. V říjnu byl vybrán brankář Anaheimu Lukáš Dostál a za listopad a prosinec byl pak oceněn právě talentovaný hokejista Chicaga. V prosinci Bedard nasbíral 15 bodů (5+10) ve stejném počtu zápasů a celkem má v sezoně na kontě 33 bodů za 15 gólů a 18 asistencí. Na druhého nejproduktivnějšího hráče Blackhawks Philippa Kurasheva má nyní Bedard náskok 11 bodů (!). Cenu pro nováčka měsíce získal naposledy dvakrát před čtyřmi lety útočník Buffala Olofsson. • Dalšího ocenění se Bedardovi dostalo v podobě nominace na Utkání hvězd 2024. Útočník Chicaga je mezi prvními 32 vybranými hráči, které doplní další tucet na základě hlasování fanoušků. Utkání hvězd se uskuteční na začátku února v Torontu v poněkud pozměněném formátu. Čtyři kapitáni si budou volit spoluhráče ve čtvrtečním draftu, v pátek jsou na programu dovednostní soutěže a v sobotu se pak odehrají samotné zápasy hvězd. Nyní byl nominován jeden hráč za každý tým a kromě Bedarda se zúčastní třeba také McDavid (posedmé), Crosby, Matthews, Pastrňák, Hertl, Kucherov, Jack a Quinn Hughesové nebo Alex DeBrincat. Loni Chicago na Utkání hvězd na Floridě reprezentoval obránce Seth Jones. Doplněno: V utkání proti Rangers se poprvé v dresu Blackhawks představil urostlý obránce Jaycob Megna a hned si připsal i první bod za přihrávku u jediného gólu Blackwella. 31letý Američan, kterého si Chicago stáhlo zadarmo ze Seattlu, odehrál necelých 16 minut, během kterých zaznamenal také jeden hit a jednu střelu. V NHL má teď Megna na kontě 142 zápasů (4+22 a 51 trestných minut) a do dalších 370 nastoupil v nižší AHL. Chicago je jeho čtvrtým působištěm, když vedle Krakena hrával také v Anaheimu a San José. „Na ty zápasy jsme chodili často, byl to super zážitek. Je to šílené, že teď si tady můžu zahrát i já sám, to by mě nikdy nenapadlo,“ řekl Megna, který vyrůstal nedaleko Chicaga v době, kdy klub vybojoval tři Stanleyho poháry.
Nejnovější příspěvky v diskuzi
Chicago získalo obránce Byrama
Vzhledem k tomu, že letošní draft je pasé, bude příští rok nějaký slušný materiál?
Uz ne, ted ho ma Buffalo
V 1. kole ted Chicago nema zadnou volbu, ve 2. kole #34 a #37.
Pristi rok v 1. kole ma Chicago 3 vybery.
Tak už nemáme 4pik?
O Byrama se pry zajimalo i San Jose a ma ted tu volbu #9… A Rielly dal Torontu seznam ctyr tymu ze Zapadni konference, kam by souhlasil s vymenou. Spekuluje se o SJ, Utahu, Anaheimu, ale kdo jen ten čtvrtej… :)
To sice neni, 100% a Lazerus rad jitri emoce, ale hlavne je zajimavy, jak moc z toho jeho hodnoceni smrdi AI. Bud primo anebo proste tim, ze ty jazykovy obraty pronikaji do toho, jak sami mluvime, premyslime a (hlavne) piseme :) Nevim, jestli je to spatne, jen je tezky to…
K tomuhle neni moc co dodat:
"Journalist Mark Lazerus:
After years of refueling, years of waiting, and years of patiently developing young players, it was finally time for Blackhawks general manager Kyle Davidson to make his big move.
But this wasn't it.
If we exist in a vacuum, signing Bowen…