Connor Bedard opět nováčkem měsíce a zahraje si Utkání hvězd
Útočník Connor Bedard získal letos podruhé ocenění pro nejlepšího nováčka měsíce. V říjnu byl vybrán brankář Anaheimu Lukáš Dostál a za listopad a prosinec byl pak oceněn právě talentovaný hokejista Chicaga. V prosinci Bedard nasbíral 15 bodů (5+10) ve stejném počtu zápasů a celkem má v sezoně na kontě 33 bodů za 15 gólů a 18 asistencí. Na druhého nejproduktivnějšího hráče Blackhawks Philippa Kurasheva má nyní Bedard náskok 11 bodů (!). Cenu pro nováčka měsíce získal naposledy dvakrát před čtyřmi lety útočník Buffala Olofsson. • Dalšího ocenění se Bedardovi dostalo v podobě nominace na Utkání hvězd 2024. Útočník Chicaga je mezi prvními 32 vybranými hráči, které doplní další tucet na základě hlasování fanoušků. Utkání hvězd se uskuteční na začátku února v Torontu v poněkud pozměněném formátu. Čtyři kapitáni si budou volit spoluhráče ve čtvrtečním draftu, v pátek jsou na programu dovednostní soutěže a v sobotu se pak odehrají samotné zápasy hvězd. Nyní byl nominován jeden hráč za každý tým a kromě Bedarda se zúčastní třeba také McDavid (posedmé), Crosby, Matthews, Pastrňák, Hertl, Kucherov, Jack a Quinn Hughesové nebo Alex DeBrincat. Loni Chicago na Utkání hvězd na Floridě reprezentoval obránce Seth Jones. Doplněno: V utkání proti Rangers se poprvé v dresu Blackhawks představil urostlý obránce Jaycob Megna a hned si připsal i první bod za přihrávku u jediného gólu Blackwella. 31letý Američan, kterého si Chicago stáhlo zadarmo ze Seattlu, odehrál necelých 16 minut, během kterých zaznamenal také jeden hit a jednu střelu. V NHL má teď Megna na kontě 142 zápasů (4+22 a 51 trestných minut) a do dalších 370 nastoupil v nižší AHL. Chicago je jeho čtvrtým působištěm, když vedle Krakena hrával také v Anaheimu a San José. „Na ty zápasy jsme chodili často, byl to super zážitek. Je to šílené, že teď si tady můžu zahrát i já sám, to by mě nikdy nenapadlo,“ řekl Megna, který vyrůstal nedaleko Chicaga v době, kdy klub vybojoval tři Stanleyho poháry.
Nejnovější příspěvky v diskuzi
Chicago získalo obránce Byrama
Pristi rok bude jednickou Landon DuPont, obrance, pravak. Uplne na spicce bude asi i utocnik Alexis Joseph. A Cesi tam maji pristi rok Tomka z Varu a Kachlire z Liberce
Vzhledem k tomu, že letošní draft je pasé, bude příští rok nějaký slušný materiál?
Uz ne, ted ho ma Buffalo
V 1. kole ted Chicago nema zadnou volbu, ve 2. kole #34 a #37.
Pristi rok v 1. kole ma Chicago 3 vybery.
Tak už nemáme 4pik?
O Byrama se pry zajimalo i San Jose a ma ted tu volbu #9… A Rielly dal Torontu seznam ctyr tymu ze Zapadni konference, kam by souhlasil s vymenou. Spekuluje se o SJ, Utahu, Anaheimu, ale kdo jen ten čtvrtej… :)
To sice neni, 100% a Lazerus rad jitri emoce, ale hlavne je zajimavy, jak moc z toho jeho hodnoceni smrdi AI. Bud primo anebo proste tim, ze ty jazykovy obraty pronikaji do toho, jak sami mluvime, premyslime a (hlavne) piseme :) Nevim, jestli je to spatne, jen je tezky to…