Blackhawks ocenili Mariána Hossu a vyřadili jeho dres #81
Před nedělním zápasem proti Pittsburghu se bývalý slovenský útočník Marián Hossa dočkal velké pocty, když klub vyřadil jeho dres s číslem 81. Jedná se teprve o sedmé číslo v bohaté historii klubu, které visí pod stropem haly United Center a žádný jiný hokejista ho už za Blackhawks neoblékne. A zatímco dosud vyřazená čísla jsou tradiční, Hossa je nejen posledním hráčem, který v Chicagu hrál s číslem 81, ale také tím vůbec jediným. S Chicagem podepsal Hossa smlouvu jako volný hráč v létě 2009 a hned ve své první sezoně vybojoval s týmem Stanleyho pohár. Pro Blackhawks to byl první titul po 49 letech a pro trenčínského rodáka byl triumf o to sladší, že v předchozích dvou sezonách prohrál ve finále jak během svého působení v Pittsburghu, tak v Detroitu. V Chicagu odehrál Hossa během 8 sezon celkem 534 utkání, ve kterých nastřílel 186 branek a na 229 přihrál. Ve 107 zápasech playoff přidal 73 bodů (21+52). Jeho přínos však nebyl pouze v produktivitě a stálé hrozbě při zakončení, ale zejména v příkladné defenzivní práci a vynikajícím přístupu. Mezi lídry Blackhawks, kteří získali tři poháry v letech 2010, 2013 a 2015, nepatřil Hossa mezi nejhlasitější, bez jeho vlivu v šatně a výkonů na ledě by však Chicago jen těžko dosáhlo v těchto letech až na vrchol. Šestinásobný nejlepší slovenský hokejista roku nezanechal v NHL stopu pouze v Chicagu, skvěle se mu dařilo i v Ottawě a Atlantě a v roce 2020 byl uveden do Hokejové síně slávy. S NHL se Hossa rozloučil kvůli zdravotním problémům předčasně, přesto s vynikající bilancí 525 branek a 609 přihrávek ve 1309 zápasech, v nichž dále nasbíral 628 trestných minut a +245. Celkem 149 bodů (52+97) si připsal ve dvou stovkách zápasů v playoff. ➜ Více
Nejnovější příspěvky v diskuzi
Chicago získalo obránce Byrama
Vzhledem k tomu, že letošní draft je pasé, bude příští rok nějaký slušný materiál?
Uz ne, ted ho ma Buffalo
V 1. kole ted Chicago nema zadnou volbu, ve 2. kole #34 a #37.
Pristi rok v 1. kole ma Chicago 3 vybery.
Tak už nemáme 4pik?
O Byrama se pry zajimalo i San Jose a ma ted tu volbu #9… A Rielly dal Torontu seznam ctyr tymu ze Zapadni konference, kam by souhlasil s vymenou. Spekuluje se o SJ, Utahu, Anaheimu, ale kdo jen ten čtvrtej… :)
To sice neni, 100% a Lazerus rad jitri emoce, ale hlavne je zajimavy, jak moc z toho jeho hodnoceni smrdi AI. Bud primo anebo proste tim, ze ty jazykovy obraty pronikaji do toho, jak sami mluvime, premyslime a (hlavne) piseme :) Nevim, jestli je to spatne, jen je tezky to…
K tomuhle neni moc co dodat:
"Journalist Mark Lazerus:
After years of refueling, years of waiting, and years of patiently developing young players, it was finally time for Blackhawks general manager Kyle Davidson to make his big move.
But this wasn't it.
If we exist in a vacuum, signing Bowen…