Blackhawks ocenili Mariána Hossu a vyřadili jeho dres #81
Před nedělním zápasem proti Pittsburghu se bývalý slovenský útočník Marián Hossa dočkal velké pocty, když klub vyřadil jeho dres s číslem 81. Jedná se teprve o sedmé číslo v bohaté historii klubu, které visí pod stropem haly United Center a žádný jiný hokejista ho už za Blackhawks neoblékne. A zatímco dosud vyřazená čísla jsou tradiční, Hossa je nejen posledním hráčem, který v Chicagu hrál s číslem 81, ale také tím vůbec jediným. S Chicagem podepsal Hossa smlouvu jako volný hráč v létě 2009 a hned ve své první sezoně vybojoval s týmem Stanleyho pohár. Pro Blackhawks to byl první titul po 49 letech a pro trenčínského rodáka byl triumf o to sladší, že v předchozích dvou sezonách prohrál ve finále jak během svého působení v Pittsburghu, tak v Detroitu. V Chicagu odehrál Hossa během 8 sezon celkem 534 utkání, ve kterých nastřílel 186 branek a na 229 přihrál. Ve 107 zápasech playoff přidal 73 bodů (21+52). Jeho přínos však nebyl pouze v produktivitě a stálé hrozbě při zakončení, ale zejména v příkladné defenzivní práci a vynikajícím přístupu. Mezi lídry Blackhawks, kteří získali tři poháry v letech 2010, 2013 a 2015, nepatřil Hossa mezi nejhlasitější, bez jeho vlivu v šatně a výkonů na ledě by však Chicago jen těžko dosáhlo v těchto letech až na vrchol. Šestinásobný nejlepší slovenský hokejista roku nezanechal v NHL stopu pouze v Chicagu, skvěle se mu dařilo i v Ottawě a Atlantě a v roce 2020 byl uveden do Hokejové síně slávy. S NHL se Hossa rozloučil kvůli zdravotním problémům předčasně, přesto s vynikající bilancí 525 branek a 609 přihrávek ve 1309 zápasech, v nichž dále nasbíral 628 trestných minut a +245. Celkem 149 bodů (52+97) si připsal ve dvou stovkách zápasů v playoff. ➜ Více
Nejnovější příspěvky v diskuzi
Chicago získalo obránce Byrama
Pristi rok bude jednickou Landon DuPont, obrance, pravak. Uplne na spicce bude asi i utocnik Alexis Joseph. A Cesi tam maji pristi rok Tomka z Varu a Kachlire z Liberce
Vzhledem k tomu, že letošní draft je pasé, bude příští rok nějaký slušný materiál?
Uz ne, ted ho ma Buffalo
V 1. kole ted Chicago nema zadnou volbu, ve 2. kole #34 a #37.
Pristi rok v 1. kole ma Chicago 3 vybery.
Tak už nemáme 4pik?
O Byrama se pry zajimalo i San Jose a ma ted tu volbu #9… A Rielly dal Torontu seznam ctyr tymu ze Zapadni konference, kam by souhlasil s vymenou. Spekuluje se o SJ, Utahu, Anaheimu, ale kdo jen ten čtvrtej… :)
To sice neni, 100% a Lazerus rad jitri emoce, ale hlavne je zajimavy, jak moc z toho jeho hodnoceni smrdi AI. Bud primo anebo proste tim, ze ty jazykovy obraty pronikaji do toho, jak sami mluvime, premyslime a (hlavne) piseme :) Nevim, jestli je to spatne, jen je tezky to…