Mac Carruth hráčem týdne v AHL
Brankář Mac Carruth byl vyhlášen nejlepším hráčem posledního týdne sezony AHL. Carruth, kterého si Blackhawks vybrali v 7. kole draftu 2010, působí na farmě v Rockfordu už třetím rokem jako brankářská trojka a častěji tak nastupoval o soutěž níže v Toledu nebo Indianapolis. IceHogs sice před uzávěrkou přestupů získali zkušeného MacIntyra, rodák ze Salt Lake City jej však poté, co byl do Chicaga povolán Michael Leighton, z brankoviště vytlačil. V posledním týdnu Carruth vychytal tři výhry, během kterých inkasoval pouze dvakrát a 77 střel. Proti Iowě přispěl 20 zákroky k výhře 2:1, v duelu s Grand Rapids udržel čisté konto a při vysokém vítězství nad Milwaukee 7:1 inkasoval až v závěru zápasu. Za IceHogs letos Carruth naskočil do 17 utkání, ve kterých vybojoval 6 výher a chytal s úspěšností zásahů 92,6 %.
Výroční ceny Rockfordu IceHogs 2014–2015
Před posledním domácím utkáním základní části vedení Rockfordu IceHogs tradičně ocenilo své nejlepší hráče v uplynulé sezoně. Ceny dostali Michael Leighton, Vincent Hinostroza, Ville Pokka, Michael Liambas, Jake Dowell a Kirill Gotovets. Ceny přítomným hráčům předal generální manažer pro nižsí ligy Chicaga Blackhawks Mark Bernard. Následné utkání proti Milwaukee vysoko vyhráli 7:1 a nyní je čeká playoff proti Lake Erie. Celkem v základní části nasbírali 94 bodů v 76 zápasech (40-22-14), o 5 bodů méně než v minulé sezoně. Poměr gólů měli 214:205. ➜ Více
Artemi Panarin vyhlášen hráčem týdne NHL
Nováček Artemi Panarin byl oceněn jako nejlepší hráč v NHL za uplynulý týden. Panarin, který přišel do Chicaga před rokem po zisku Gagarinova poháru z Petrohradu jako volný hráč, nasbíral ve třech zápasech 8 bodů (3+5). Čtyři body zaznamenal při výhře nad Winnipegem a následně si stejný počet zopakoval také proti Bostonu. Poprvé v klubové historii se tak nováčkovi povedlo nasbíral 4 body dvakrát po sobě. Panarin je nejlepší mezi všemi nováčky v NHL ve všech třech hlavních statistikách, po střetnutí s Arizonou, ve kterém přidal další tři body, má nyní na kontě 28 branek, 47 přihrávek a 75 bodů. O tři body tím už překonal výsledek Patricka Kanea, s nímž a s Artemem Anisimovem Panarin vytvořil údernou trojici a který ve své první sezoně v soutěži nasbíral 72 bodů. Druhou hvězdou týdne byl obránce Brent Burns ze San José a třetí pak brankář Penguins Matt Murray.
Nejnovější příspěvky v diskuzi
Chicago získalo obránce Byrama
Vzhledem k tomu, že letošní draft je pasé, bude příští rok nějaký slušný materiál?
Uz ne, ted ho ma Buffalo
V 1. kole ted Chicago nema zadnou volbu, ve 2. kole #34 a #37.
Pristi rok v 1. kole ma Chicago 3 vybery.
Tak už nemáme 4pik?
O Byrama se pry zajimalo i San Jose a ma ted tu volbu #9… A Rielly dal Torontu seznam ctyr tymu ze Zapadni konference, kam by souhlasil s vymenou. Spekuluje se o SJ, Utahu, Anaheimu, ale kdo jen ten čtvrtej… :)
To sice neni, 100% a Lazerus rad jitri emoce, ale hlavne je zajimavy, jak moc z toho jeho hodnoceni smrdi AI. Bud primo anebo proste tim, ze ty jazykovy obraty pronikaji do toho, jak sami mluvime, premyslime a (hlavne) piseme :) Nevim, jestli je to spatne, jen je tezky to…
K tomuhle neni moc co dodat:
"Journalist Mark Lazerus:
After years of refueling, years of waiting, and years of patiently developing young players, it was finally time for Blackhawks general manager Kyle Davidson to make his big move.
But this wasn't it.
If we exist in a vacuum, signing Bowen…