O Mastertonovu trofej se bude ucházet Marián Hossa
Útočník Marián Hossa byl za Chicago vybrán mezi nominované na Trofej Billa Mastertona, udělovanou od roku 1968 hráči, který nejvíce prokazuje svou oddanost hokeji. Hossa v roce 2010 vybojoval svůj první Stanleyho pohár poté, kdy v předcházejících dvou sezonách ve finále s Pittsburgh ani Detroitem neuspěl. V Chicagu se mu podařilo třetí účast ve finále proměnit a následně přidal další tituly v letech 2013 a 2015. Přestože v letošní sezoně vstřelil svou 500. branku v NHL, patří Hossa dlouhodobě mezi nejlépe bránící útočníky v lize. Letos zároveň nastoupil do 1300. zápasu a to symbolicky na ledě Ottawy, kde v NHL začínal. V minulých letech byli za Blackhawks vybráni Michal Handzuš, Scott Darling a Michal Rozsíval, letos jsou mezi nominovanými čtyři bývalí hráči Chicaga: René Bourque, Patrick Sharp, Shawn Thornton a Craig Anderson. Před rokem trofej obdržel Jaromír Jágr. • Útočník Pierre-Cédric Labrie získal ocenění za svou charitativní činnost a byl vyhlášen Mužem roku za IceHogs. V Rockfordu působí třetím rokem a zatímco loni nastřílel 20 branek, letos nedostává tolik prostoru a ve 48 zápasech zaznamenal jen 6 bodů za asistence.
Jonathan Toews první hvězdou měsíce února v NHL
Kapitán Jonathan Toews byl vyhlášen hlavní hvězdou minulého měsíce v NHL. V 10 zápasech nasbíral celkem 18 bodů za sedm branek a jedenáct asistencí. Chicago zvítězilo v 9 případech, prohrálo pouze jedinkrát, doma s Edmontonem 1:3. Proti lídrovi Západní konference z Minnesoty se Toews radoval ze čtvrtého hattricku v kariéře a na výhře se podílel hned pěti body. Pět bodů v jednom utkání zaznamenal chicagský hokejista naposledy v listopadu 2011, kdy se to podařilo právě Toewsovi v duelu s Anaheimem. V letošní sezoně nastoupil rodák z Winnipegu do 53 střetnutí, ve kterých si připsal 46 bodů (16+30). Před několika týdny ze zúčastnil Utkání hvězd v Los Angeles a na slavnostní akci byl zařazen mezi 100 nejlepších hráčů v historii soutěže. • Druhou hvězdou se v únoru stal kanonýr Nashvillu Filip Forsberg, ocenění pro třetí hvězdu získal brankář Washingtonu Braden Holtby.
Nejnovější příspěvky v diskuzi
Chicago získalo obránce Byrama
Vzhledem k tomu, že letošní draft je pasé, bude příští rok nějaký slušný materiál?
Uz ne, ted ho ma Buffalo
V 1. kole ted Chicago nema zadnou volbu, ve 2. kole #34 a #37.
Pristi rok v 1. kole ma Chicago 3 vybery.
Tak už nemáme 4pik?
O Byrama se pry zajimalo i San Jose a ma ted tu volbu #9… A Rielly dal Torontu seznam ctyr tymu ze Zapadni konference, kam by souhlasil s vymenou. Spekuluje se o SJ, Utahu, Anaheimu, ale kdo jen ten čtvrtej… :)
To sice neni, 100% a Lazerus rad jitri emoce, ale hlavne je zajimavy, jak moc z toho jeho hodnoceni smrdi AI. Bud primo anebo proste tim, ze ty jazykovy obraty pronikaji do toho, jak sami mluvime, premyslime a (hlavne) piseme :) Nevim, jestli je to spatne, jen je tezky to…
K tomuhle neni moc co dodat:
"Journalist Mark Lazerus:
After years of refueling, years of waiting, and years of patiently developing young players, it was finally time for Blackhawks general manager Kyle Davidson to make his big move.
But this wasn't it.
If we exist in a vacuum, signing Bowen…