Brennan a Nordström byli nominováni pro Utkání hvězd AHL

Obránce TJ Brennan a útočník Joakim Nordström, který se na podzim stal kapitánem IceHogs, byli nominováni do sestavy Západní konference pro Utkání hvězd AHL. Pětadvacetiletý Brennan získal loni ještě v dresu Toronto Marlies trofej pro nejlepšího obránce soutěže a letos si svou účast na Utkání hvězd zopakuje. Do Chicaga přišel před začátkem sezony výměnou z New Yorku Islanders a nyní je nejproduktivnějším hráčem Rockfordu, když nasbíral 28 bodů (7+21) v 36 zápasech. Dvaadvacetiletý Nordström zaznamenal za IceHogs 13 bodů (8+5) v 17 zápasech, dvě asistence přidal ve 14 střetnutích za Chicago a aktuálně je povolaný do hlavního týmu. Utkání hvězd, které se uskuteční 26. ledna v Utice, se zúčastní také český útočník farmy Bostonu David Pastrňák.

Pět hráčů Blackhawks bude hrát NHL All-Star Game

Fanoušci NHL mohli uplynulých 6 týdnů až do 1. ledna hlasovat o hráčích, kteří by měli hrát na NHL All-Star Game v Columbusu 24. a 25. ledna 2015. Jistou účast získali 3 útočníci s nejvyšším počtem hlasů, 2 obránci s nejvyšším počtem hlasů a 1 brankář s nejvyšším počtem hlasů. Z těcho 6 míst obsadili hráči Blackhawks 5. Na NHL All-Star Game se tedy představí kapitán Blackhawks Jonathan Toews a útočník Patrick Kane, obránci Duncan Keith a Brent Seabrook a brankář Corey Crawford. Kompletní sestava pro NHL All-Star Game bude oznámena v sobotu 10. ledna 2015.

Patrick Kane byl v prosinci druhou hvězdou NHL

NHL dnes vyhlásila tři hvězdy za minulý měsíc a útočník Chicaga Patrick Kane se umístil na druhé příčce. Se 17 body (8+9) ve 13 zápasech se dělil o post druhého nejproduktivnějšího hráče soutěže s dvojicí Johnson–Kucherov z Tampy Bay a v tomto období bodoval celkem v 10 utkáních (z toho třikrát zaznamenal 3 body). Dvě jeho branky byly vítězné, Blackhawks vyhráli dohromady 10 střetnutí a s 52 body byli na konci roku 2014 druhým nejlepším celkem v NHL. Celkem letos Kane nasbíral 41 bodů (18+23) ve 38 zápasech a je tak pátým nejproduktivnějším hráčem soutěže. S pěti vítěznými góly se dělí o první místo.