Hawks prodloužili s brankářem Söderblomem
Švédský brankář Arvid Söderblom (23) uzavřel s Chicagem novou dvouletou smlouvu, během které si vydělá v průměru 962 500 dolarů. Blackhawks posílil před dvěma lety po zdařilé sezoně ve Skellefteå a většinu času pak strávil v Rockfordu. Přestože nemá zrovna skvělá čísla, klub si od Söderbloma do budoucna hodně slibuje a předpokládá se, že v příští sezoně utvoří stabilní dvojici s českým kolegou Petrem Mrázkem. V letošní sezoně navázal v 15 zápasech na tři utkání, kterými o rok dříve v NHL debutoval, pouze dvakrát se však radoval z výhry a zaznamenal úspěšnost zákroků 89,4 %. V Rockfordu nastoupil Söderblom letos do 33 utkání, ve kterých chytal s s úspěšností zásahů 90,5 %, a IceHogs pomohl do playoff 15 výhrami. • Brankář Alex Stalock (35) patřil mezi lepší hráče Blackhawks v letošní sezoně a jeho výkony nezůstaly opomenuty. Po problémech se srdcem, způsobených následky covidového onemocnění, vynechal Stalock skoro celé dvě sezony, a také v Chicagu se tento rok musel potýkat se zdravotními potížemi. Přesto to nikdy nezabalil, s úspěšností zákroků 90,8 % vychytal svému týmu 9 výher v 27 zápasech a nyní je ve finální trojici nominovaných hráčů na cenu Billa Mastertona za oddanost hokeji. Spolu se s Stalockem byli vybráni obránce Pittsburghu Kris Letang a útočník Arizony Clayton Keller. Roční smlouva Stalockovi brzy vyprší a s ohledem na výše zmíněné angažmá Söderbloma se neočekává, že by měl v Chicagu pokračovat. U Blackhawks však zanechal pěkný dojem.
Nejnovější příspěvky v diskuzi
Chicago získalo obránce Byrama
Pristi rok bude jednickou Landon DuPont, obrance, pravak. Uplne na spicce bude asi i utocnik Alexis Joseph. A Cesi tam maji pristi rok Tomka z Varu a Kachlire z Liberce
Vzhledem k tomu, že letošní draft je pasé, bude příští rok nějaký slušný materiál?
Uz ne, ted ho ma Buffalo
V 1. kole ted Chicago nema zadnou volbu, ve 2. kole #34 a #37.
Pristi rok v 1. kole ma Chicago 3 vybery.
Tak už nemáme 4pik?
O Byrama se pry zajimalo i San Jose a ma ted tu volbu #9… A Rielly dal Torontu seznam ctyr tymu ze Zapadni konference, kam by souhlasil s vymenou. Spekuluje se o SJ, Utahu, Anaheimu, ale kdo jen ten čtvrtej… :)
To sice neni, 100% a Lazerus rad jitri emoce, ale hlavne je zajimavy, jak moc z toho jeho hodnoceni smrdi AI. Bud primo anebo proste tim, ze ty jazykovy obraty pronikaji do toho, jak sami mluvime, premyslime a (hlavne) piseme :) Nevim, jestli je to spatne, jen je tezky to…