Blackhawks podepsali s Matějem Chalupou z Hradce
Chicago zalovilo v extraligových vodách, když podepsalo smlouvu s útočníkem Hradce Králové Matějem Chalupou (21). Podobně si před třemi lety vyhlédlo v české nejvyšší soutěži útočníka Davida Kämpfa, který se postupně prosadil do kádru hlavního týmu Blackhawks. Chalupa působil v dorostu v Letňanech než se v sezoně 2016–2017 stal nejproduktivnějším hráčem juniorské ligy v dresu Plzně. Na západě Čech se potkal také s Dominikem Kubalíkem, v sestavě plzeňských Indiánů však příliš nezaujal. Poslední dva roky strávil Chalupa v Hradci, kde se mu vedlo podstatně lépe. V letošní sezoně nastřílel v 50 zápasech sedm branek, vedle kterých přidal 17 asistencí, dalších 7 bodů (5+2) zaznamenal v tuctu utkání během úspěšného tažení Ligou mistrů. Jeho největší přednost je výborný pohyb a bruslení a dá se předpokládat, že o svou šanci bude muset na farmě v Rockfordu tvrdě zabojovat. S Chicagem podepsal Chalupa dvouletou nováčkovskou smlouvu s platem 925 tisíc dolarů (v AHL si však přijde na řádově nižší částku) a do předkola playoff, které se rozběhne v létě, ještě určitě nezasáhne. Letos na jaře je druhým Čechem, se kterým se Hawks dohodli, když před dvěma měsíci podepsali smlouvu také s útočníkem Michalem Teplým, draftovaným loni ve 4. kole. ➜ Více
Nejnovější příspěvky v diskuzi
MS 2026
Canes i Vegas jsou jedny z nejlip fungujicich tymu, kazdej teda funguje jinak. Vegas jsou extremne agresivni a cynicti, Canes maji svuj specificky system a ani jeden tym tam nepotreboval jednicky draftu a udajne generacni talenty, i kdyz Canes tam maji svoje vysoke picky z minulosti.
Spis bych to pral…
Jak sleduju finale NHL, tak par postrehu. Historie Vegas, to je neco neuveritelneho. Pokud se bavime o praci GM, tak prave tohle je spickovy vykon. Vegas umi sehnat posilu a zapracovat ji do systemu. Neuveritelne. Bez vysokych draftu, pri vstupu do NHL poskladali tym z nechtenych hracu....kloboucek.
CAR - Hall…
Doufam, ze se zacnou nasi juniori prosazovat v NHL, zatim to moc nevypada.
https://www.hokej.cz/nestrasil-o-planu-chicaga-a-intenzite-ncaa-chci-si-zaslouzit-i-ms-dospelych/5096623
Nenadelas nic, organizace je zalita sluncem, uspesny GM prodlouzil a cekame az si nas SC najde :)
Kaiser za Ušáky uz ani nehraje a mimo sestavu. Popravde jsem hodne zvedavej jak si ta skvadra vysokych draft picku v obrane povede dalsi rok.
Pro Del Mastra podle me neni misto, Rinzel a Levshyunov prvni sezona bolava, v podstate jedinej, kdo udelal opravdu progres je Crevier. Opravdu by to…