Michal Rozsíval s Brandonem Mashinterem pokračují v Chicagu

Obránce Michal Rozsíval (37) a křídelní útočník Brandon Mashinter (27) uzavřeli s klubem nové roční smlouvy. Rozsíval si vydělá 600 tisíc dolarů, Mashinter o 25 tisíc méně. Český obránce nastoupí za Blackhawks do své páté sezony a týmu pomohl vybojovat Stanley Cup v letech 2013 a 2015. V minulém roce odehrál 51 utkání, ve kterých si připsal 13 bodů (1+12) a 33 trestných minut. Ve 4 zápasech playoff nebodoval. V NHL má Rozsíval na kontě téměř 950 střetnutí, kromě Chicaga působil v Pittsburghu, New Yorku a Phoenixu. Mashinter posílil Hawks v prosinci 2013 výměnou z Rangers, do hlavního týmu se však prosadil až v minulé sezoně. V 41 zápasech vstřelil čtyři góly, na jeden přihrál a posbíral 23 trestných minut. V playoff odehrál dvě utkání, na farmě v Rockfordu naskočil Mashinter během tří let téměř do 130 duelů (35+32). Zítra mohli oba hokejisté podepsat smlouvu s kterýmkoli celkem NHL, Chicago se s nimi ale dohodlo těsně před vypršením jejich stávajících kontraktů.

Dennis Rasmussen prodloužil smlouvu

Střední útočník Dennis Rasmussen, který zanedlouho oslaví 26. narozeniny, pokračuje v Chicagu, s klubem se dohodl na nové roční smlouvě s platem 575 tisíc dolarů. Švédský hokejista byl chráněným volným hráčem a přestože se spekulovalo o jeho návratu do vlasti, nakonec s ním Blackhawks uzavřeli nový kontrakt. V minulé sezoně Rasmussen debutoval ve 44 zápasech v NHL a do statistik si zapsal 4 trefy a 5 asistencí. Na farmě v Rockfordu zaznamenal 16 bodů (7+9) ve 25 utkáních a v sestavě IceHogs dostal výraznější roli než ve své první zámořské sezoně. Chicago se s Rasmussenem domluvilo před dvěma lety, tehdejší hráč Växjö do NHL nikdy draftován nebyl. V dresu Blackhawks ukázal, že umí být platným hokejistou, dokáže se prosadit v osobních soubojích, dobře brání a s pukem na holi je šikovný.

Nick Schmaltz podepsal nováčkovskou smlouvu s Chicagem

Útočník Nick Schmaltz, kterého Blackhawks draftovali před dvěma lety v 1. kole (20. celkem), se s klubem dohodl na tříleté nováčkovské smlouvě. V minulé sezoně, své druhé na universitě v Severní Dakotě, získal mistrovský titul a nasbíral 46 bodů (11+35), +44 a šest trestných minut v 37 utkáních. Na přelomu roku si Schmaltz zopakoval účast na juniorském šampionátu a reprezentaci USA pomohl k zisku bronzových medailí 8 body (2+6). Rodák z Madisonu, který v žákovských soutěžích hrával za Chicago Mission, je velmi šikovným hokejistou, umí se prosadit na malém prostoru a v poslední sezoně zároveň hodně zapracoval na své práci při bránění. Na universitě vytvořil Schmaltz údernou formaci s Boeserem a Caggiulou na křídlech, sám je ale schopný hrát jak na centru, tak na pravé straně útoku. V sestavě tedy alespoň na papíře nahrazuje finský talent Teuva Teräväinena. ➜ Více

Blackhawks prodloužili smlouvu s Richardem Pánikem

Chicago se ve středu domluvilo na nové roční smlouvě s útočníkem Richardem Pánikem (25). Slovenský hokejista posílil Blackhawks výměnou z Toronta, kde se v minulé sezoně nedostal do sestavy, a ačkoliv se mu na farmě v AHL dařilo, u Maple Leafs další šanci nedostal. V Chicagu nicméně zaujal, ve 30 zápasech nasbíral 8 bodů (6+2) a v 1. kole proti St. Louis přihrál na tři branky. V útoku Hawks si vyzkoušel několik různých pozic, prokázal svou bojovnost a užitečnost a nová smlouva tak v jeho případě není překvapením. Podle informací sportsnet.ca si Pánik vydělá 875 tisíc dolarů, s ohledem na jeho nynejší kontrakt by však měl jeho plat lehce přesáhnout 1 milion. Doplněno: Blackhawks včera podepsali roční smlouvu také s brankářem Macem Carruthem (24). Tomu se povedl konec sezony v Rockfordu, většinu času ale opět strávil v nižší ECHL. IceHogs se zároveň ve středu dohodli s gólmanem Jakem Hildebrandem (22), který dokončil letošní ročník po odchodu z Michigan State University v týmu vítěze ECHL Allen Americans.