Chicago otočilo zápas s Detroitem, poprvé se trefil Sikura
Celkem 44 zápasů čekal Dylan Sikura (24) na svůj první gól v NHL, v neděli večer se mu to ale proti Detroitu konečně podařilo. V první třetině trefil Kane tyčku a Quenneville břevno, slušně vypadala i přesilovka na konci, jenže do přestávky šli hosté s dvoubrankovým náskokem. V početní výhodě parádně vymetl růžek Zadina a druhý gól přidal tečí Glendening. Ve 36. minutě pak Blackhawks slepenými trefami vyrovnali. Nejprve přesně zamířil Strome a o chvilku na to se Gustafssonovo nahození od mantinelu odrazilo k Sikurovi, který nemohl prázdnou branku minout. Oba celky měly šance na vítězný gól, také Crawfordovi pomohla tyčka a na druhé straně se v dobré příležitosti objevil Kubalík. Rozhodnutí zařídil ve 49. minutě Boqvist, když domácí využili zranění bývalého hráče Hawks Daleyho a sevřeli Red Wings v jejich pásmu. Mladý švédský obránce se snadno zbavil Helma a povedenou ranou zajistil Chicagu vítězství. „S touhle výzvou jsme si poradili. Potřebovali jsme bodovat a když prohráváte o dva góly, často se ztráta navyšuje nebo dáte gól a hned zase inkasujete. To ukazuje naši odolnost a trpělivost, to si z utkání můžeme odnést,“ pověděl trenér Colliton. „Čekal jsem na to dlouho. I když jsem se hodně snažil, aby mě to neovlivňovalo, nakonec se tomu nedá vyhnout a na sebevědomí se to projeví. Mám radost, že jsem to zlomil a snad teď přijdou další trefy,“ radoval se Sikura.
Nejnovější příspěvky v diskuzi
MS 2026
Canes i Vegas jsou jedny z nejlip fungujicich tymu, kazdej teda funguje jinak. Vegas jsou extremne agresivni a cynicti, Canes maji svuj specificky system a ani jeden tym tam nepotreboval jednicky draftu a udajne generacni talenty, i kdyz Canes tam maji svoje vysoke picky z minulosti.
Spis bych to pral…
Jak sleduju finale NHL, tak par postrehu. Historie Vegas, to je neco neuveritelneho. Pokud se bavime o praci GM, tak prave tohle je spickovy vykon. Vegas umi sehnat posilu a zapracovat ji do systemu. Neuveritelne. Bez vysokych draftu, pri vstupu do NHL poskladali tym z nechtenych hracu....kloboucek.
CAR - Hall…
Doufam, ze se zacnou nasi juniori prosazovat v NHL, zatim to moc nevypada.
https://www.hokej.cz/nestrasil-o-planu-chicaga-a-intenzite-ncaa-chci-si-zaslouzit-i-ms-dospelych/5096623
Nenadelas nic, organizace je zalita sluncem, uspesny GM prodlouzil a cekame az si nas SC najde :)
Kaiser za Ušáky uz ani nehraje a mimo sestavu. Popravde jsem hodne zvedavej jak si ta skvadra vysokych draft picku v obrane povede dalsi rok.
Pro Del Mastra podle me neni misto, Rinzel a Levshyunov prvni sezona bolava, v podstate jedinej, kdo udelal opravdu progres je Crevier. Opravdu by to…