Krutil, Phillips a Moberg jdou na zkoušku do Rockfordu
Mladí obránci Michael Krutil, Isaak Phillips a Cole Moberg posílili na zkoušku farmu v Rockfordu. Krutila (18) si Chicago vybralo ve 4. kole posledního draftu, dosud působil v Litoměřicích a na Spartě. S českou reprezentací se před několika týdny zúčastnil juniorského šampionátu. „Pro Michaela je to velká příležitost. Získá důležité zkušenosti, které ho v kariéře posunou dál. Šanci na uplatnění v týmu farmy Chicaga určitě má,“ uvedl pro hokej.cz jeho agent Aleš Volek. Phillipse (19) Blackhawks draftovali o kolo později a má za sebou dvě sezony v Sudbury (OHL), kam by se ještě mohl vrátit. Moberg (20), který může nastoupit i v útoku, dosud působil v Prince George (WHL). Chicago ho draftovalo v posledním kole v roce 2019.
Chalupa s Teplým a osm dalších odesláno do Rockfordu
Tucet hráčů byl v pondělí vyškrtnut ze soupisky Blackhawks. Útočníci Altybarmakian, Barratt, Chalupa, Entwistle, Johnson, Morrison, Söderlund a Teplý byli spolu s obránci Krysem a Regulou přeřazeni na farmu do Rockfordu a stejným směrem míří také brankář Cale Morris, který byl v Chicagu na zkoušku a s IceHogs má podepsanou smlouvu. V týmu končí i mladý obránce Michael Krutil a přestože klub neuvedl, kde letošní sezonu hokejista Sparty a Litoměřic dohraje, dá se očekávat, že zamíří do Kelowny, která si jej vybrala v posledním CHL Import Draftu. Útočník Chad Yetman (20) z Erie Otters, kterého si stejně jako Krutila Blackhawks vybrali v nedávném draftu, zároveň uzavřel kontrakt s Rockfordem. Ze jmenovaných v krátkém přípravném kempu zaujal povedenými výkony zejména Reese Johnson, zatímco Evan Barratt se kvůli zranění nedostal na led vůbec. Na listinu volných hráčů byli zapsáni útočník Quenneville, obránci Lindholm se Seelerem a brankář Tomkins. Bez této čtveřice, čtyř dlouhodobě zraněných a nové posily Carla Söderberga, který dosud nemá víza a po příletu do USA jej čeká dvoutýdenní karanténa, mají Blackhawks nyní na soupisce 26 hokejistů.
Nejnovější příspěvky v diskuzi
16. 4. 2025, Ottawa 3:4p Chicago
Laviolette je jeste volnej, zajimavych variant je hodne, tak snad proboha nezustane Sorensen.
Sullivan by byl idealni kandidat asi pro vsechny tymy, co hledaji trenera, favoritem nejspis bude Boston, odkud Sullivan je, ale bral bych kohokoli z proverenych treneru se zkusenostmi z NHL - Boudreau, Bylsma, Julien, kupodivu se vubec nezminuje Gallant. Hlavne proboha zas nikdo kdo s trenovanim v NHL zacina.
Sullivan skončil v Pittsburghu, ale tuším, že jinde o něj bude větší zájem.
V Chicagu došlo ke zklamání. David Carle, dvojnásobný šampion NCAA a dvojnásobný vítěz juniorského mistrovství světa s USA, odmítl nabídku Blackhawks.
Hm, zajimave
MS 2025
Nazar ---> parada....bule taky nic moc, ale libi se mi, jak hokejove premysli, taky mensi postava, ale stabilita na bruslich, kez by vice promenoval sance, ale chut do hokeje ma, tak snad to bude jednou i rozdilovy hrac.
A ja bych cekal, ze se mlady typek, ktery tak miluje hokej, vyda na MS skoro az automaticky. Ze ho silny tym Kanady muze nakopnout do dalsi kariery. Crosby neCrosby.