Blackhawks povolali Franka Nazara
Přípravný kemp se útočníkovi Franku Nazarovi (20), kterého si Chicago vybralo jako 13. celkově na draftu před dvěma lety, příliš nepovedl a sezonu tak začal na farmě v Rockfordu. V dresu IceHogs se mu však dařilo náramně, v 21 utkáních nasbíral 24 bodů (11+13), mezi nejproduktivnějšími hráči AHL mu nyní náleží sedmá příčka a v sobotu v New Jersey by tak měl dostat příležitost navázat na své tři první zápasy v NHL, během kterých debutoval na jaře po příchodu z univerzitní soutěže. Blackhawks si od něj jistě slibují rychlou a přímočarou hru, která mu v nižší lize přinesla úspěch, a Nazar by tak měl vhodně naplňovat představy nového kouče Sörensena. Ten ve svém první utkání v pozici hlavního trenéra v NHL viděl proti Winnipegu víceméně tradiční výkon Blackhawks, kteří dlouho drželi nadějný výsledek, slabá produktivita je nicméně stála lepší šanci na výhru. Náznaky aktivnější taktiky, agresivnějšího napadání a větší podpory útoku od obránců přinesly ovoce v následujícím střetnutí, kdy Chicago zvítězilo 2:1 na ledě New Yorku Rangers, kteří procházejí krizí, proti Islanders už to ale znovu úplně nevyšlo, přestože dvě pozdní trefy Bertuzziho upravily skóre na lichotivějších 4:5.
Snaha trenéra Sörensena o trochu jiný herní projev je znát téměř okamžitě a snad se brzy projeví i na lepších výsledcích a větším počtu vstřelených branek. Pomoct by k tomu mohli dva mladí hráči, které švédský kouč zná právě z farmy v Rockfordu: kromě Nazara už Hawks do hlavního týmu vytáhli také zadáka Kevina Korchinského. Ten měl sice jen krátce zaskočit za lehce zraněného veterána Martineze, na ledě si ale vedl velmi dobře a říká si o větší prostor. GM Davidson jistě doufá, že to samé se podaří také Nazarovi, byť se zdá, že klub spatřuje výhody také v tom, že oba mladíci (stejně jako Levshunov, Dach, Slaggert a jiní) stráví delší čas v AHL, kde mohou ve výraznějších rolích nabrat sebevědomí. Pro tuto chvíli však Nazar doplnil Korchinského v dresu Blackhawks a dva víkendové zápasy, v sobotu v New Jersey a v neděli doma v odvetě s Islanders, mohou čeští a slovenští fanoušci sledovat v přívětšivých večerních časech.
Nejnovější příspěvky v diskuzi
MS 2026
Doufam, ze se zacnou nasi juniori prosazovat v NHL, zatim to moc nevypada.
https://www.hokej.cz/nestrasil-o-planu-chicaga-a-intenzite-ncaa-chci-si-zaslouzit-i-ms-dospelych/5096623
Nenadelas nic, organizace je zalita sluncem, uspesny GM prodlouzil a cekame az si nas SC najde :)
Kaiser za Ušáky uz ani nehraje a mimo sestavu. Popravde jsem hodne zvedavej jak si ta skvadra vysokych draft picku v obrane povede dalsi rok.
Pro Del Mastra podle me neni misto, Rinzel a Levshyunov prvni sezona bolava, v podstate jedinej, kdo udelal opravdu progres je Crevier. Opravdu by to…
Tak trenér Švédů je lehce debil a celkového švedi moc nemusí , ty jsou rádi ze po MS konci .
Hodil, ale vedeni tvrdi, ze za par let hrajeme o SC, takze to jiste zvladneme i bez nej ;)
Frondell vcera velka chyba a pak gol....Celkove mu asi trener moc neveri.